Language
destinations

Villach

Karnevalové mesto v južnom Rakúsku.

Objavte Villach

Druhé najväčšie mesto Korutánska. Toto mesto ležiace na rieke Dráva bolo historicky dôležitou križovatkou medzi Alpami a južným Rakúskom. Aj keď to nie je veľmi malebné mesto, Villach je živé a životaschopné mesto s každoročným karnevalom, ktorý vysiela štátna televízia. Má korene v rímskych časoch, keď sa mesto nazývalo Santicum. Jeho poloha z neho robí ideálnu základňu, z ktorej môžete objavovať veľkolepú alpsko-jadranskú oblasť a množstvo vynikajúco hodnotených lyžiarskych stredísk v okolí.

Aktivity

Múzeá

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii Villachu, navštívte múzeum mesta Villach. Toto múzeum je zamerané na miestnu históriu, stredoveké umenie a archeológiu a občas hostí špeciálne výstavy.

Relief von Kärnten je obrovský reliéfny model Korutánska. Nachádza sa v parku Schillerpark, južne od starého mesta. Objavovanie celého regiónu len prostredníctvom modelu vás určite presvedčí, aby ste sa pustili do skúmania aj reálne.

Milovníci vozidiel ocenia automobilové múzeum Villach. Nachádza sa 3 km od mesta a je zamerané na ikony každodenného motorizmu, ako je BMW Isetta, Fiat Topolino a viac ako 200 ďalších. Ak ho chcete navštíviť, môžete nastúpiť na autobus 5179 z vlakovej stanice do Zauchenu (zastávka Bundestrasse).

Sakrálne pamiatky

Villach je domovom viacerých starobylých kostolov, ale najpôsobivejší z nich je kostol Svätého kríža. Táto koralovo ružová budova bola postavená v 18. storočí a je populárna medzi nadšencami fotografie. Atraktívny interiér kostola zdobia ohromujúci fresky s klenbami, ktoré boli vytvorené v roku 1960.

Farský kostol sv. Jakuba je trojloďový gotický kostol. Nádherný barokový oltár vyzdvihuje interiér s veľkým gotickým krížom, spolu s obrovskou barokovou freskou svätého Krištofa. Niektoré z najstarších artefaktov, ktoré tam nájdete, sú kamenná kazateľnica z roku 1555 a gotický chór z roku 1464. Vydajte sa na vežu kostola a uvidíte očarujúci výhľad na mesto.

Farský kostol svätého Martina s barokovým vysokým oltárom s neskorogotickou Madonou a farský kostol sv. kríža s jeho nezvyčajnou trojposchodovou fasádou, rovnako stoja za zmienku a pozretie.

Zámky a ZOO

Ruiny hradu Landskron, ktorý sa nachádza medzi jazerom Ossiacher See a Villachom, hostia pôsobivé 40-minútové predstavenie s orlami, Adler Flugschau. Nájdete tu aj ZOO Affenberg – túto rodinnú atrakciu si môžete vychutnať ako súčasť prehliadky so sprievodcom. Dozviete sa všetko o opiciach, ktoré tam žijú a aj o tom, akú starostlivosť si vyžadujú.

Navštívte ZOO Rosegg a pozrite si početné zbierky exotických a domácich živočíchov a potom si môžete užiť zábavné aktivity, ako labyrint a dobrodružné ihrisko.

Ďalším hradom, ktorý stojí za návštevu, je hrad Finkelstein z 12. storočia, ktorý sa vypína nad neďalekým jazerom Faak. Dnes už takmer úplné ruiny slúžia ako veľkolepé pozadie pre Burgarena, krásny amfiteáter využívaný na koncerty a divadelné predstavenia.

Jazerá

Jazero Faak sa nachádza len 7 km juhovýchodne od Villachu na úpätí hory Mittagskogel. Je známe svojou krištáľovo čistou tyrkysovou vodou a vlieva sa do rieky Gail. Motorové člny nie sú na jazere dovolené, vďaka čomu je perfektné pre kajak, kanoistiku, rybárčenie, plachtenie a windsurfing. Na brehu jazera sa v lete môžete venovať populárnym aktivitám ako je jazda na koni, lezenie, cyklistika, chôdza, alebo slnenie.

Ďalšou krásnou vodnou plochou, ktorá stojí za návštevu, je jazero Ossiach. Leží len 10 km severovýchodne od Villachu a je obklopené lesmi a horskými vrcholmi a už veľmi dlho je populárnym prázdninovým miestom. Choďte veslovať, lyžovať na hladine, plachtiť a surfovať na jazere, alebo preskúmajte miestnu oblasť pešo alebo na bicykli. Navštívte malé dedinky a ochutnajte v nich množstvo chutných jedál.

Podujatia

Ak chcete zistiť, aké druhy vtákov žijú v blízkosti Villachu, vyskúšajte sledovanie vtákov na lúke Moor. Na tomto krátkom výlete prejdete popri vyhliadkovej veži, na ktorú môžete vyjsť a pozrieť si okolie. S trochou šťastia zazriete aj vzácneho rybárika.

Najlepšie reštaurácie

If you want to try something local, you can go to Romantik Restaurant Post – the restaurant serves well-prepared regional specialties in a cosy and intimate atmosphere. If you want something more international, make sure to go to Stern. Its specialty is steak which you get by filling out a menu sheet.

Najlepšie ubytovanie

Villach ponúka širokú paletu rôznych ubytovacích zariadení – stačí len vedieť, ako chcete stráviť noci v tomto meste.

Hostel

Jugend- und Familiengästehaus sa nachádza 10 minút chôdze od centra Villachu a ponúka jednoducho zariadené izby. Raňajky a polpenzia sú v ponuke a za príplatok môžete využiť saunu.

VIAC O HOSTELI

B & B

Penzión Popotnik sa nachádza v centre obce Maria Gail, 3 km od centra Villachu, 15 minút jazdy od lyžiarskeho areálu Gerlitz a 5 minút jazdy od jazera Faak. Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko sú k dispozícii zdarma.

VIAC O B & B

Hotel

Hotel Goldenes Lamm sa nachádza priamo na hlavnom námestí v centre mesta Villach. Ponúka  bezplatné parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celej budove.

VIAC O HOTELI

Doprava

Villach je vzdialený len 30 minút jazdy (alebo hodinu po železnici) z letiska Klagenfurt. Keďže je to pomerne malé mesto, môžete chodiť pešo alebo si môžete prenajať bicykel. V blízkosti železničnej stanice a centra mesta nájdete taxíky. Môžete tiež cestovať autobusom. Jedna jazda bude stáť 2,10 €, ale môžete si kúpiť denný lístok, ktorý stojí 4,80 €, alebo týždenný lístok, ktorý stojí 14,50 €.

Bus routes from and to Villach

Trasy Zastávky
From Villach to Ljubljana Villach – Bled – Ljubljana
From Ljubljana to Villach Ljubljana– Bled – Villach 
From Pula to Munich Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg – Munich
From Umag to Munich Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg – Munich
From Stuttgart to Ljubljana Stuttgart – Ulm – Augsburg – Munich – Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana
From Salzburg to Pula Salzburg  – Villach  –  Bled – LjubljanaTrieste – GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula
From Salzburg to Ljubljana Salzburg  – Villach  –  Bled – Ljubljana
From Pula to Salzburg Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana– Bled – Villach  – Salzburg
Z Pula do Frankfurtu Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana– Bled – Villach – Salzburg –Munich – Augsburg – Ulm – Stuttgart – Karlsruhe – Mannheim –  Frankfurt Airport – Frankfurt
From Poreč to Munich Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg – Munich
From Munich to Umag Munich – Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag
From Munich to Pula Munich – Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula
From Munich to Poreč Munich – Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč
From Munich to Ljubljana Munich – Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana 
From Ljubljana to Stuttgart Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg – Munich – Augsburg – Ulm – Stuttgart
From Ljubljana to Slazburg Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg
From Ljubljana to Munich Ljubljana– Bled – Villach – Salzburg –Munich
Z Ljubljany do Frankfurtu Ljubljana Bled – Villach – Salzburg – Munich – Augsburg – Ulm – Stuttgart – Karlsruhe – Mannheim –  Frankfurt Airport – Frankfurt
Z Frankfurtu do Puly Frankfurt –  Frankfurt Airport – Mannheim – Karlsruhe – Stuttgart – Ulm – Augsburg –  Munich –  Salzburg  – Villach –  Bled – Ljubljana – Trieste – GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula
Z Frankfurtu do Ljubljany Frankfurt –  Frankfurt Airport – Mannheim – Karlsruhe – Stuttgart – Ulm – Augsburg –  Munich –  Salzburg  – Villach –  Bled – Ljubljana