Language
destinations

Viedeň

Mesto hudby

Objavte Viedeň

Početné barokové priečelia a cisárske paláce napĺňajú ulice Viedne spolu s neodmysliteľnými kaviarňami. Toto historické mesto bolo dôležitým obchodným centrom keltov po príchode rimanov okolo roku 15 p. n. l., preto je úplne logické, že sa neskôr stalo kultúrnym, hospodárskym a politickým centrom Rakúska.  Vo Viedni budete chcieť zostať kvôli úžasnému jedlu, chutnému vínu, očarujúcej hudbe a malebnej architektúre.

Aktivity

Múzeá

MuseumsQuartier je výnimočný súbor múzeí, kaviarní, reštaurácií a barov, ktoré sú situované v bývalých cisárskych stajniach. Je to živná pôda pre kultúrny život vo Viedni a je to ideálne miesto na stretávanie s inými ľuďmi. Umelecké duše nájdu útočisko v Leopoldovom múzeu, MUMOK a v Kunsthalle. Ak cestujete s deťmi, nezabudnite navštíviť zoom – vaše deti môžu vyrábať, lámať, kresliť, skúmať a kreatívne tvoriť v „Ateliéri“, môžu si pozrieť neustále sa meniace výstavy v časti „Výstava“ a najmladší z nich sa môžu zahrať v „Oceáne“.

Kaiserliche Schatzkammer obsahuje veľkolepé poklady z barokovej éry. Obsahuje zlatú ružu, diamantami zdobené turecké šable, 2680-karátový kolumbijský smaragd a najzaujímavejší exponát – cisársku korunu. Obsahuje aj zbierku vzácnych náboženských pamiatok: fragmenty kríža, svätú kópiu, ktorá prepichla Ježiša na kríži, jeden z klincov z ukrižovania, tŕň z kristovej koruny a kus obrusu z poslednej večere.

Kunsthistorisches Museum vo Viedni vystavuje práce najlepších európskych maliarov, sochárov a remeselníkov. Múzeum vás vezme na cestu časom z klasického Ríma do Egypta a renesancie.

Sakrálne pamiatky

Stephansdom je majstrovské dielo gotickej architektúry a je pýchou Viedne. Kostol tu stál už v 12. storočí, čo pripomína veľká brána a pohanské veže. Exteriér je zdobený slávnou škridľovou strechou s oslňujúcim radom krokiev a rakúskym orlom. Vnútro katedrály vás ohromí mnohými detailmi a Južnou vežou, ktorá je vysoká 136 metrov. Vnútri je hrobka cisára Friedricha III.

Karlskirche, najkrajší barokový kostol vo Viedni, bol postavený medzi rokmi 1716 a 1739. Stojí na juhovýchodnom rohu parku Resselpark. Dva stĺpy v prednej časti kostola zobrazujú život sv. Karola Boromejského, ktorému je kostol zasvätený. Obsahuje múzeum náboženského umenia a oblečenia, ktoré údajne patrili svätcovi.

Historické pamiatky

Kláštor Klosterneuburg je 900-ročné barokové majstrovské dielo, ktoré má najstaršiu vínnu pivnicu a vinice v celom Rakúsku. Vyšplhajte sa na kopec Kahlenberg a uvidíte nádherný výhľad na celé mesto. Pozorní návštevníci môžu počas jasných dní zazrieť horu Schneeberg týčiacu sa nad horizontom.

Ak máte záujem o neogotickú architektúru, nezabudnite navštíviť radnicu. Postavil ju v roku 1883 Friedrich von Schmidt. Mnohí milovníci architektúry sa zaľúbia do jej kamennej fasády, klenutých okien a štíhlych veží. Hlavná veža meria 102 m. Viacjazyčný audioprehliadky vás prevedú cez Arkadenhof, jedno z najväčších arkádových nádvorí v Európe a cez Festsaal, ktorý vždy v júni hostí bál Concordia.

Podujatia

Mnoho podujatí sa koná vo Viedni celý rok, väčšina z nich má hudobný a umelecký charakter. Čarovnú flautu si môžete pozrieť takmer každý deň od 3. mája do 31. mája v divadle Marionette. Tí, ktorí vždy chceli zažiť viedenský bál, môžu navštíviť bál viedenských majiteľov kaviarní. Stretáva sa tu moderné umenie s klasickou tradíciou bálov. Tí, ktorí ocenia barokovú architektúru, ocenia aj architektonické prehliadky barokovej zimnej jazdeckej školy. Vystúpajte 170 schodov, aby ste si pozreli barokovú strešnú konštrukciu školy a dozvedeli sa o nej viac.

Najlepšie reštaurácie

Viedeň ponúka miestnu, národnú a medzinárodnú kuchyňu. Môžete vyskúšať niečo miestne v reštauráciách ako VerandaSchank Zum Reichsapfel a Quell. Ak hľadáte reštauráciu s medzinárodnou kuchyňou, poteší vás reštaurácia Julius Meinl am Graben alebo Das Lokal im Hof. Bez ohľadu na váš výber, budete určite spokojní a plní.

Najlepšie ubytovanie

Viedeň ponúka veľké množstvo ubytovacích zariadení ako sú výborné hotely, rodinné penzióny alebo ubytovne.

Hostely

Vienna Hostel Ruthensteiner sa nachádza 500 metrov od vlakovej stanice Wien Westbanhof a 300 metrov od divadla Raimund a 2,2 km od zámku Schönbrunn a ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

VIAC O HOSTELOCH

B&B

Penzión Pharmador sa nachádza na pokojnom nádvorí a je vzdialený len 10 minút chôdze od železničnej stanice Westbanhof a nákupnej ulice Mariahilfer Straße. Nachádza sa 5 minút chôdze od haly Wiener Stadthalle a ponúka bezplatné súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet.

VIAC O B & B

Hotel

Ak hľadáte dobrý Hotel s dobrými službami a vynikajúcim dizajnom, neobíďte Phoenix7. Nachádza sa len 2 minúty chôdze od železničnej stanice Mödling. Hotel sa vyznačuje moderným dizajnom v ázijskom štýle. K dispozícii je ázijská reštaurácia, bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a izby s balkónom a satelitnou TV s plochou obrazovkou.

VIAC O HOTELI

Doprava

Viedeň je veľmi dobre spojená so zvyškom Európy, vzduchom aj po zemi, takže nebudete mať žiadne ťažkosti dostať sa sem. Vzhľadom k tomu, že Viedeň je veľké mesto, chodiť pešo by bolo problematické, ale dobre rozvinutá verejná dopravy a taxíky vás odvezú kamkoľvek chcete.

Viedeň má dobrý systém verejnej dopravy, ktorý zahŕňa železnicu, prímestskú železnicu, metro, električky (trolejbusy) a autobusy. Metro je veľmi efektívne a vždy vás odvezie na miesta, ktoré sú vzdialené len niekoľko minút chôdze od najnavštevovanejších lokalít. Metro samotné má druhý najvyšší počet prepravených osôb na počet obyvateľov na svete a v tom nie je započítaných 27 električkových liniek, desiatky vlakových liniek a početné autobusové linky. Ak sa chcete dozvedieť viac o verejnej doprave vo Viedni, navštívte https://www.wien.gv.at/english/transportation-urbanplanning/public-transport/

Bus routes from and to Vienna

Trasy Zastávky
From Vienna to Munich Vienna – Linz – Munich
From Gyor to Vienna to Gyor Gyor – Bratislava – Vienna (APT) – Bratislava – Gyor
From Bratislava to Vienna airport and back Bratislava – Vienna (APT) – Bratislava
From Munich to Zagreb Munich– Linz – Vienna – Vienna APT – Bratislava – Gyor – Budapest – GP Goričan (border crossing) – Zagreb
From Zagreb to Munich Zagreb – GP Goričan (border crossing) – Budapest– Gyor – Bratislava – Vienna APT – Vienna – Linz – Munich
From Munich to Budapest Mníchova– Linz – Vienna –Viena Airport –Bratislava – Gyor – Budapest
From Munich to Bratislava Munich– Linz – Vienna – Viena Airport – Bratislava
From Budapest to Munich Budapešti  Gyor  – Bratislava – Viena Airport – Vienna – Linz – Munich
From Bratislava to Munich Bratislava –  Vienna Airport – Vienna – Linz – Munich