Language
destinations

Umag

Mesto športu

Objavte Umag

Malebné mestečko, ktoré leží na severozápadnom pobreží Istrie, bolo objavené starovekou rímskou šľachtou. Dnes je to chorvátska brána do Európy. Toto malé prístavné mesto, ktoré bolo založené na malom ostrove, ktorý bol neskôr spojený s pevninou, je dnes známe ako istrijské športové centrum, pretože priťahuje množstvo svetových tenisových hviezd. Skúste si predstaviť, že ste rímsky šľachtic, ktorý sa prechádza úzkymi ulicami Umagu a vychutnajte si starobylú architektúru. Krása tohto mesta očarí nielen vaše srdce, ale aj vašu fantáziu.

Aktivity

Historické lokality

Benátske domy zdobia staré jadro Umagu. Časti starých mestských hradieb a pevností sa zachovali, rovnako ako barokové a renesančné kostoly a budovy. Umag má viacero historických pamiatok, napríklad kostol sv. Panny Márie a kostol Nanebovzatia Panny Márie a sv. Pelegria. Tí, ktorí majú radi umenie a chceli by sa dozvedieť viac o histórii mesta a jeho kultúre, tí by mali navštíviť dve galérie v Umagu: galéria Marin a galéria Dante Marino Cettina.

Deväť kilometrov od Umagu leží Savudrija, najzápadnejší bod Chorvátska. Miesto známe svojim majákom, ktorý je najstarším aktívnym majákom v Jadranskom mori a tiež prvým majákom na svete, ktorý používa na osvetlenie uhoľný plyn. Príbeh stavby majáka je príbehom nešťastnej lásky rakúskeho grófa Metternicha. Keď tam budete, zaplávajte si na kamienkovej pláži len tridsať metrov od majáka a vychutnajte si krásu Jadranského mora.

Podujatia

V Umagu sa každoročne konajú mnohé podujatia, pričom najznámejším je tenisový turnaj ATP Croatia Open, ktorý láka hviezdnych tenistov a tenisových nadšencov z celého sveta. Tí, ktorí majú radi divadlo, určite ocenia medzinárodný festival komorného divadla, ktorý je známy ako Zlatý lev. Medzinárodný festival organovej hudby, známy aj ako Organum Histriae Umag a medzinárodná organová súťaž zaujme tých, ktorí majú radi klasickú hudbu a najmä organy. Ak máte radi literatúru, medzinárodné literárne sympózium je pre vás ideálnym podujatím a ak sa vám rovnako páči veda, nezabudnite navštíviť literárne a vedecké fórum Tomizza.

Keď starobylé ulice ožijú mladistvou energiou, všade nájdete zabávajúcich sa ľudí, ktorí oslavujú až do skorého rána. Komorné koncerty klasickej hudby sa konajú vo farskom kostole a na námestí slobody. Ak ste typ, ktorý obľubuje veľké diskotéky s DJ, potom je festival Sea Star určený práve vám.

Pláže

Pobrežie Umagu zdobí mnoho krásnych pláží, od piesočných a skalnatých, až po spevnené a okruhliakové pláže. Naozaj, každý si nájde tú svoju. Pláž Osmica je vzdialená len 2 km od centra Umagu a je ideálna pre rodiny s deťmi. More je veľmi plytké s miernym vstupom, krásnou zeleňou, ktorá poskytuje tieň počas horúcich letných dní a detský bazén so zábavnou pirátskou loďou v blízkosti. Športové typy si určite užijú čas strávený na pláži Polynesia. Je rozdelená na kamienkové, spevnené a skalnaté časti a ponúka rôzne športové vybavenie, ako napríklad plážový volejbal, tenisovú akadémiu Umag, centrum vodných športov a detské ihrisko.

Najlepšie reštaurácie

Bez ohľadu na vašu kulinársku chuť, Umag má čo ponúknuť. Keď tam budete, nezabudnite ochutnať početné miestne pochúťky a špeciality, ako napríklad prosciutto, syr, bravčovú roštenku, šišky, kroštule a hľuzovky. Nezabudnite ochutnať stredomorské a lokálne rybie pokrmy. Všetky tieto jedlá a mnohé iné môžete ochutnať v početných reštauráciách a tavernách, ako napr. Konoba RusticaKonoba Miso , Pergola a Konoba Nonol.

Najlepšie ubytovanie

Cestovný ruch v Umagu zažil mimoriadny rozvoj. V závislosti od typu dovolenky, ktorý uprednostňujete, máte na výber wellness hotely, rodinné hotely, cyklistické hotely, kempy, penzióny a ďalšie súkromné ubytovanie.

Penzión

Apartmány Punta sa nachádzajú 500 m od pláže a 800 m od historického centra Umagu a majú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie zdarma a reštauráciu s terasou a barom. Všetky izby a apartmány sú vybavené satelitnou TV a klimatizáciou.

VIAC O PENZIÓNE

B & B

B & B Carmela sa nachádza 1,2 km od autobusovej stanice Umag a 1,5 km od starého mesta a ponúka ubytovanie s posedením a TV. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

VIAC O B & B

Hotel

Hotel Meliá Coral, ktorý je určený len pre dospelých, sa nachádza pár krokov od mora v rezorte Katoro a ponúka wellness centrum, bazény a posilňovňu, ako aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Tento kúpeľný hotel je obklopený borovicami a nachádza sa len 3 km od centra mesta Umag. V hoteli Meliá sa nachádza bufetová reštaurácia s kuchárskou show, à la carte reštaurácia Taverna Mediteran, plážový klub a snack bar.

VIAC O HOTELI

Doprava

Umag je malé mestečko, ktoré bez problémov prejdete celé pešo. Ak dávate prednosť rýchlejšej preprave, môžete si prenajať bicykel alebo auto. Prípadne môžete využiť taxík. Bez ohľadu na to, aký typ dopravy si vyberiete, nezabudnite sa zastaviť a vychutnať si krásy mesta a okolitej prírody.

Bus routes from and to Umag

Trasy Zastávky
From Umag to Munich Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg – Munich
From Umag to Ljubljana Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana 
From Munich to Umag Munich– Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag 
From Ljubljana to Umag Ljubljana   Trieste – GP Kaštel (border crossing)  – Umag
From Pula to Munich Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag– GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg – Munich
From Salzburg to Pula Salzburg – Villach –  Bled – Ljubljana Trieste – GP Kaštel (border crossing)  – Umag– Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula
From Pula to Salzburg Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana  – Bled – Villach – Salzburg
From Pula to Ljubljana Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana
Z Pula do Frankfurtu Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana– Bled – Villach – Salzburg –Munich – Augsburg – Ulm – Stuttgart – Karlsruhe – Mannheim –  Frankfurt Airport – Frankfurt
From Pula to Bled Pula –Rovinj – Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana– Bled
From Poreč to Munich Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana – Bled – Villach – Salzburg – Munich
From Poreč to Ljubljana Poreč – Novigrad – Umag – GP Kaštel (border crossing) – Trieste – Ljubljana 
From Munich to Pula Munich – Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula
From Munich to Poreč Munich – Salzburg – Villach – Bled – Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč
From Ljubljana to Pula Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula
From Ljubljana to Poreč Ljubljana – Trieste– GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč
Z Frankfurtu do Puly Frankfurt –  Frankfurt Airport – Mannheim – Karlsruhe – Stuttgart – Ulm – Augsburg –  Munich –  Salzburg  – Villach –  Bled – Ljubljana – Trieste – GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula
From Bled to Pula Bled – Ljubljana – Trieste – GP Kaštel (border crossing)  – Umag – Novigrad – Poreč – Rovinj – Pula