Language
airports

Letisko Ljubljana (LJU) a transfery

Objavte Letisko Ljubljana (LJU) a transfery

Letisko Ljubljana sa nachádza asi 20 km severne od Ljubljany. Predtým známe ako letisko Brnik, nedávno premenované na letisko Joze Pucnik, po významnom slovinskom politikovi.
Vyberte si z viac ako 260 letov týždenne do 27 európskych destinácií, ktoré poskytuje 12 leteckých spoločností.

Autobusové trasy na letisko Ljubljana

Trasy Čas jazdy
Ljubljana (autobusová stanica) – Letisko Ljubljana – Ljubljana (autobusová stanica) 40 minút

Meškanie letu na letisku Ljubljana?

Lety môžu meškať alebo môžu byť zmenené na akomkoľvek letisku, takže letisko Ljubljana nie je výnimkou. Zvyčajne nemôžete s vašou ďalšou prepravou nič urobiť. Naše telefonické centrum je dostupné vždy na čísle +386 1 431 7777 a pomôže vám čo najrýchlejšie nájsť cestu domov alebo do hotela.

Ak uviaznete na letisku čakajúc na odchádzajúci let, pozrite si dostupné zariadenia na interaktívnej mape, kde nájdete najbližšiu kaviareň, obchod, alebo predaj leteniek a pomôže vám nájsť správny smer.

Na letisku

Zariadenia

V odletovej hale letiska Ljubljana nájdete kaviareň, ktorá servíruje croissanty, sendviče a pizzu a ponúka vám poslednú šancu na slávnu slovinskú „gibanicu“ alebo čapované pivo. K dispozícii je tiež obchod so suvenírmi, zmenáreň, reštaurácia, samoobslužná reštaurácia a bar.

V medzinárodnej zóne nájdete Duty-free obchody, ktoré ponúkajú výber alkoholických nápojov, miestnych i zahraničných vín, tabakových výrobkov, kozmetiky atď. Cestujúci v biznis triede majú nárok na samoobslužný bar (nápoje a občerstvenie zdarma), výber slovinskej a zahraničnej tlače, TV, telefón, fax, internetové spojenie, ktoré ponúka aktuálne informácie o odletoch.

Bezpečnosť

Európska bezpečnostná kontrola na letiskách nemusí byť tak prísna ako v USA, ale kontroly sa vykonať musia a preto vždy odporúčame prísť na letisko včas, aby ste mohli prejsť bezpečnostnou kontrolou bez obáv, že zmeškáte svoj let.

Kedy by ste mali prísť na letisko

Pri akomkoľvek medzinárodnom lete odlietajúcom z letiska v Ljubljane dorazte na letisko aspoň 2 hodiny pred plánovaným časom odletu. Check-in sa uzatvára 20 minút pred odletom.

Hlavné kontaktné údaje

Telefón: +386 (0)4 20 61 000

Informácie pre cestujúcich: +386 (0)4 20 61 000

E-mail: info@lju-airport.si

Často kladené otázky

Môžem si kúpiť lístok na letisko Ljubljana od vodiča Nomago InterCity?

Je možné kúpiť si lístok priamo od vodiča, ale musíte vziať do úvahy, že autobus môže prísť na zastávku plný a vodič vám nebude môcť predať lístok. Preto dôrazne odporúčame zakúpiť si lístky v dostatočnom predstihu, aby ste si rezervovali svoje sedadlá. Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu Nomago Mobile a zakúpiť si lístky tam, takže sa vyhnete nutnosti tlače a nosenia papierových lístkov (len nezabudnite mať telefón nabitý, aby ste mohli nastúpiť na palubu).

Čo sa stane, ak je môj let zrušený potom, čo som si už kúpil transferové lístky?

Vaša letecká spoločnosť alebo cestovné poistenie môže uhradiť vaše náklady na transferové cestovné lístky. Prosím, poraďte sa s nimi o tom, či je táto náhrada krytá poistením.

Smerujem na letisko, aby som stihol let. Akým transferom by som mal ísť?

Vždy by ste mali cestovať autobusom, ktorý dorazí na letisko nie menej ako 2,5 hodiny pred odletom. V takom prípade budete mať dostatok času v prípade akýchkoľvek meškaní a na letisko dorazíte minimálne 2 hodiny pred odletom.

Mám inú otázku alebo problém s mojím transferom.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok neváhajte kontaktovať naše telefonické centrum na čísle + 386 1 431 7777 a urobíme všetko, aby sme vám pomohli.