Language
airports

Letisko Frankfurt (FRA) a transfery

Objavte Letisko Frankfurt (FRA) a transfery

Letisko Frankfurt je 4. najrušnejšie letisko v Európe a najrušnejšie v Nemecku, ktoré ponúka lety do viac ako 275 destinácií v 111 krajinách. Obslúži takmer 11 miliónov cestujúcich.

Autobusové trasy na letisko Frankfurt

Trasy Čas jazdy
Frankfurt – APT Frankfurt – Frankfurt 30 minút
Mannheim – APT Frankfurt – Mannheim 1 hodina

Meškanie letu na letisku Frankfurt?

Lety môžu meškať alebo môžu byť zmenené na akomkoľvek letisku, takže letisko Frankfurt nie je výnimkou. Zvyčajne nemôžete s vašou ďalšou prepravou nič urobiť. Naše telefonické centrum je dostupné vždy na čísle +386 1 431 7777 a pomôže vám naplánovať si cestu domov alebo do hotela.

Ak uviaznete na letisku čakajúc na odchádzajúci let, pozrite si terminálové mapy, kde nájdete najbližšiu kaviareň, obchod, alebo predaj leteniek a pomôžu vám nájsť správny smer.

Na letisku

Zariadenia

Letisko Frankfurt nie je len jedno z najrušnejších, ale aj jedno z najväčších letísk na svete a má veľký výber kaviarní, barov a reštaurácií, kde sa môžete osviežiť pri čakaní na svoj let. Po celom letisku nájdete štýlový tovar a Duty-free obchody.

Bezpečnosť

Európska bezpečnostná kontrola na letisku nemusí byť taká prísna ako v USA, ale pamätajte si, že letisko Frankfurt je jedným z najrušnejších na svete a mali by ste očakávať dlhé rady pri čakaní na bezpečnostnú kontrolu. Aby ste sa vyhli všetkým nepohodlným a stresujúcim situáciám, snažte sa prísť na letisko aspoň 2,5 hodiny pred odletom. Letecké spoločnosti majú svoje vlastné pravidlá pre prepravu batožiny, ale pamätajte si, že niektoré pravidlá sú univerzálne. Nesnažte sa preniesť na palubu lietadla kvapaliny alebo ostré predmety. Bude to viesť len k tomu, že vám nápoj odoberú, uviaznete v dlhom rade, alebo, v najhoršom prípade, budete musieť bezpečnostnému personálu vysvetľovať svoje úmysly.

Kedy by ste mali prísť na letisko

Odporúča sa byť na letisku najmenej 2,5 hodiny pred odletom.

Hlavné kontaktné údaje

Letové plány a cestovné poriadky: +49 (0) 180 – 6 372 4636

Rozšírenie letiska: +49 (0) 800 – 234 5679

Straty a nálezy: +49 (0) 69 690 – 66359

VIAC KONTAKTOV

Často kladené otázky

Môžem si kúpiť lístok na letisko Frankfurt od vodiča Nomago InterCity?

Je možné kúpiť si lístok priamo od vodiča, ale musíte vziať do úvahy, že autobus môže prísť na zastávku plný. Preto dôrazne odporúčame zakúpiť si lístky v dostatočnom predstihu, aby ste si rezervovali svoje sedadlá. Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu Nomago Mobile a zakúpiť si lístky tam, takže sa vyhnete nutnosti tlače a nosenia papierových lístkov (len nezabudnite mať telefón nabitý, aby ste mohli nastúpiť na palubu).

Čo sa stane, ak je môj let zrušený potom, čo som si už kúpil transferové lístky?

Vaša letecká spoločnosť alebo cestovné poistenie môže uhradiť vaše náklady na transferové cestovné lístky, ale mali by ste si to vopred overiť.

Smerujem na letisko, aby som stihol let. Akým transferom by som mal ísť?

Vždy by ste mali cestovať autobusom, ktorý dorazí na letisko nie menej ako 3,5 hodiny pred odletom. Diaľnice vedúce na letisko Frankfurt sú takmer vždy preplnené dopravou a často aj menšia dopravná nehoda môže spôsobiť hodinové meškanie. Aj v takom prípade vám však stále zostane čas 2,5 hodiny pred odletom.

Mám inú otázku alebo problém s mojím transferom.

Neváhajte a kontaktujte naše telefonické centrum na čísle +386 1 431 7777 a my urobíme všetko, aby sme vám pomohli.